O Haydocku

Haydocek to nie tylko nazwa drukarki 3D. Haydocek to cała inicjatywa związana z projektowaniem, modelowaniem, prototypowaniem i technologią wytwarzania przyrostowego, czyli drukiem 3D FDM.

Celem projektu jest promowanie tej technologii wśród ludzi jako przyjazna, pomocna i nieskomplikowana. Głównymi odbiorcami są jednak studenci, którzy mogą otrzymać pomoc przy własnych projektach, niekoniecznie technicznych.


Krótka historia

IMG_20151120_15414322

|

Projekt rozpoczął się w październiku 2014 kampanią crowdfundingową w serwisie Polak Potrafi.

Po udanej zbiórce zbudowaliśmy drukarkę w pokoju w akademiku na Miasteczku Studenckim AGH. Zaczęliśmy drukować dla siebie i dla innych. Powstały też nagrody dla wspierających.

W grudniu 2014 wystartowała strona na facebooku Haydocek – Studencka Drukarka 3D.

W listopadzie 2015 założyłem tę stronę.


Dla studentów

Drukujemy za darmo.

No ok, ale gdzie jest haczyk? Przecież nic nie jest za darmo. Gdzie jest ukryty tekst napisany drobną czcionką? To nie może być takie banalne.

I nie jest. Ale nie jest też skomplikowane.

Chcąc propagować druk 3D nie wystarczy o nim mówić i tłumaczyć kolejnych aspektów. Nie wystarczy również obdarowywanie małymi wydrukami.

Trzeba dzielić się możliwościami drukarki.

A najlepiej dzielić się nimi z rówieśnikami, studentami, którzy rzeczywiście mogą potrzebować tej pomocy.

Jeśli jesteś studentem i chciałbyś wykorzystać druk 3D we własnym projekcie, zgłoś się do Haydocka. I jeśli rzeczywiście wierzysz w drukowanie za darmo, sprawdź czy spełniasz warunki. A jeśli potrzebujesz pomocy w modelowaniu lub chciałbyś zlecić to nam, to również zgłoś się do Haydocka.


Coś o mnie

Tomasz Kozioł Druk 3DTomasz Kozioł.

Pochodzę z Krosna. Mieszkam w Krakowie.

Zajmuję się projektowaniem CAD, grafiką 3D i 2D, konstruowaniem oraz designem. Wszystko to związane jest w dużej mierze z drukiem 3D.

Studiowałem Automatykę i Robotykę na AGH w Krakowie. Pracuję  w firmie CadXpert. Jestem także ambasadorem 3D Hubs na uczelni.

Od zawsze fascynowałem się rozwojem techniki – komputerami, motoryzacją i rowerami, a od kilku lat także drukarkami 3D.

Jestem twórcą strony Kiedyś Krosno.

Dzień bez roweru to dla mnie dzień niekompletny. Kiedyś kolarstwo grawitacyjne, obecnie miejska adrenalina na ostrym kole oraz zabawa na monocyklu.

Nałogowo słucham muzyki, lubię podróżować. Mam duży dystans do siebie i do świata.